Zanim zacznie się szukać wibratora, który będzie spełniał oczekiwania warto jest zapoznać się z ich podziałem. Poszczególne produkty mają odmienne kształty oraz funkcje. Warto zdawać sobie z tego sprawę, gdy chce się wybrać takie produkt, który spełni oczekiwania.

Podział wibratorów

Na rynku gadżetów erotycznych dostępny jest bardzo szeroki zakres różnorodnych modeli wibratorów. Wstępnie warto wiedzieć o podziale modeli na poszczególne typy. Wyróżnić można w tym względzie między innymi wibratory:

  • klasyczne,
  • punktu G,
  • króliczki,
  • mini.

Klasyczne wibratory posiadają prosty kształt. Jest to rozwiązanie szczególnie dla kobiet, które kupują pierwszy wibrator. Dla osób rozpoczynających przygodę z gadżetami erotycznymi będzie to uniwersalny produkt. Wielofunkcyjny gadżet pozwala na masaż pochwy, łechtaczki czy stref erogennych. Wybierać można również takie modele, które różnią się średnią oraz długością.

Natomiast wibratory punktu G cechują się specyficzną, zakrzywioną konstrukcją. Dodatkowo można zdecydować się na modele, które posiadają spłaszczoną główkę. Ich konstrukcja ma na celu stymulowanie punktu G, co przekłada się na niewielki rozmiar takich gadżetów, a także występowanie wygiętej końcówki.

Wibratory nazywane króliczkami mają na celu zapewnić jednoczesny masa łechtaczki oraz punktu G. Kształty takich wibratorów mogą być zarówno proste, jak w przypadku klasycznych gadżetów, jak też zagięte. Znaleźć można, także takie wyroby, które posiadają dodatkowe specjalne powierzchnie masujące.

Materiały wykorzystywane do wykonania wibratorów

Przy wybieraniu wibratorów bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonany jest produkt. Konieczne jest branie pod uwagę przede wszystkim tego, aby produkt był bezpieczny. Warto jest z tego powodu sprawdzić ranking wibratorów pod kątem zastosowanych do ich wykonania materiałów. Warto decydować się na takie produkty, które wykonane są z silikonu czy tworzywa, które jest bezpieczne dla ciała. Natomiast warto unikać takich produktów, które wykonane są z żelu czy gumy. Zdarza się, że takie produkty mogą uczulać, a także mogą doprowadzić do infekcji.

Powiązany wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *