Jeśli chce się pozyskać gadżety erotyczne warto zdawać sobie sprawę z różnic pomiędzy podstawowymi ich typami. W tym względzie różnica pomiędzy wibratorem, a dildo polega na tym, że pierwszy gadżet jak sama nazwa wskazuje wibruje. Natomiast działanie dildo opiera się na mechanicznym ruchu oraz penetracji.

Do czego zamierza się używać gadżetu?

Jeśli ma się dylemat czy kupić dilda czy wibratory warto określić do czego zamierza się ich używać. Dilda przed wszystkim opierają się na tarciu oraz wypełnieniu. Jeśli zastosowana jest w nich dodatkowa stymulacja najczęściej występuje w prostej formie. Natomiast wibratory pozwalają oferować różnorodne tryby wibracji. Oczywiście można decydować się również na klasyczne wersje tego gadżetu, ale generalnie wibrator ma na celu zapewnić różne formy wibracji u pulsowania.

Gdy ma się pewność, że chce się kupić dildo wówczas niezbędne jest określenie typu, który chce się pozyskać. Wyróżnić można takie rodzaje tych gadżetów, jak:

  • do stymulacji punktu G,
  • realistyczne,
  • analne,
  • do uprzęży,
  • dla par.

Co oferują poszczególne typy dild?

Dilda dla par to produkty, które są znacznie dłuższe. Posiadają również dwie końcówki. Wybierać można wersje giętkie, jak też sztywne. Celem takich produktów jest możliwość używania ich w parach. Natomiast dilda do uprzęży muszą być odpowiednio dopasowane do posiadanej uprzęży. Każda posiada pierścienie, do których musi być dopasowany konkretny produkt. Oczywiście w wielu bardziej uniwersalnych uprzężach można bez problemu wymieniać pierścienie. W ten sposób można do takiego wyrobu dopasować znacznie więcej różnych typów dild. Odpowiednie dopasowanie dilda ma jednak duże znaczenie, gdyż uniemożliwia przesuwanie się czy wypadania z uprzęży.  

Realistyczne dilda to najprostsze wersje, które mają na celu zapewnić doznania zbliżone do tych zawianych przez penisa. Gdy wybiera się takie produkty można wybierać pomiędzy różnymi kształtami, czyli grubościami oraz długościami. Bardzo ważne jest decydowanie się na takie produkty, które wykonane są z odpowiednich materiałów.

Powiązany wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *